Refinancování [lepší úrok, nižší splátka]

Kolik vám zbývá doplatit?
600 000 Kč
25 000 000 Kč
Jak dlouho chcete splácet?
5 let
40 let
Doba fixace
1 let
10 let
Měsíční splátka
 
Jak je vypočítaná splátka?
Orientační úrok
 
Jak je vypočítaná úroková sazba?

Celkově zaplatím  
RPSN  
Budu splácet  
Refinancování [lepší úrok, nižší splátka]
Chci si refinancovat půjčky přibližně za
10 000 Kč
1 500 000 Kč
Chci si půjčit něco navíc
0 Kč
800 000 Kč
Kolik měsíčně splácíte?
1 000 Kč
100 000 Kč
Orientační úrok pro vás
 
Jak je vypočítaná úroková sazba?
Měsíční splátka
 
Jak je vypočítaná splátka?
Celková výše půjčky
 
Odesláním formuláře potvrzujete seznámení se s Podmínkami, které tvoří obsah smlouvy o informačním a srovnávacím servisu, dle které jsou poskytovány služby, a Zásadami, podle kterých jsou zpracovávány osobní údaje. Po odeslání formuláře Vám zavolá specialista samostatných zprostředkovatelů dotFOX s.r.o. a Půjčka.co srovnání s.r.o., který zajistí předání údajů vybranému poskytovateli, za což zprostředkovatel obdrží odměnu. V případě, že se vybraný poskytovatel rozhodne Vám neposkytnout službu, mohou být údaje předány dalším společnostem ze seznamu poskytovatelů.

Se správným refinancováním ušetříte

Refinancování je jednou z cest, jak optimalizovat své stávající závazky, ušetřit na měsíčních splátkách nebo získat lepší podmínky pro splácení. Jednoduše řečeno, refinancování znamená, že si vezmete nový úvěr u jiné instituce, kterým splatíte svůj stávající. Tím můžete dosáhnout nižší úrokové sazby, upravit si délku splácení nebo využít doplňkové služby, které váš původní poskytovatel nenabízel. Ať už se jedná o hypotéku, spotřebitelský úvěr či jiný typ půjčky, refinancování je silný nástroj, pokud ho použijete správně.

Kdy se vyplatí refinancovat?

Refinancování se vyplatí zejména tehdy, když úrokové sazby klesnou a vy získáte možnost dosáhnout na nižší splátky nebo si zkrátit dobu splácení. U hypoték je ideální doba pro refinancování před koncem fixačního období, kdy je možné změnit podmínky bez sankcí. U spotřebitelských úvěrů je refinancování výhodné, pokud objevíte nabídku s nižším RPSN nebo lepšími podmínkami, jako jsou nižší poplatky nebo možnost mimořádných splátek bez sankcí. Důležité je zvážit všechny náklady včetně těch skrytých.

Na co si dát při refinancování pozor?

I když refinancování vypadá lákavě, je důležité věnovat pozornost všem podmínkám. Nižší úroková sazba je velké plus, ale pokud je spojena s vysokými poplatky za sjednání, vedení úvěrového účtu nebo předčasné splacení, nemusí být výsledná úspora taková, jak se na první pohled zdá.

Také je potřeba počítat s náklady na administrativu. Například u hypoték to bude nový odhad nemovitosti. Vždy si vše spočítejte a porovnejte, aby refinancování opravdu splnilo svůj účel – tedy úsporu a zlepšení podmínek.

Refinancování jako příležitost k navýšení úvěru

V některých případech můžete refinancování využít i k navýšení úvěru. Pokud například refinancujete hypotéku, můžete si půjčit vyšší částku, kterou využijete na rekonstrukci nebo si koupíte další nemovitost. Mějte však na paměti, že navýšení úvěru může znamenat delší dobu splácení nebo vyšší celkovou částku, kterou přeplatíte.

Časté dotazy

Co je refinancování úvěru?

Refinancování úvěru znamená, že si vezmete nový úvěr, kterým splatíte ten stávající. Může jít o spotřebitelský úvěr, půjčku nebo hypotéku. Hlavním výhodou je získání výhodnějších podmínek, například nižší úrokové sazby, nižších měsíčních splátek nebo prodloužení doby splácení.

Kdy můžete refinancovat?

Nejlepší čas na refinancování je obvykle před koncem fixace nebo v okamžiku, kdy trh nabízí výhodnější podmínky. U hypotéky je vhodné refinancování zvážit před koncem fixace. Spotřebitelské úvěry lze většinou refinancovat téměř kdykoliv, pokud se objeví výhodnější nabídka a smlouva vám umožňuje předčasné splacení úvěru. 

Co není možné refinancovat?

Některé úvěry, například překlenovací úvěr nebo úvěry ze stavebního spoření, mohou mít speciální podmínky pro refinancování, nebo je nelze refinancovat dříve, než dané podmínky splníte. Proto si před uzavřením všech úvěrů vždy důkladně pročtěte smlouvu. 
 

Jak refinancovat hypotéku?

Hypotéku je vhodné refinancovat před koncem fixačního období, kdy lze změnit podmínky bez sankcí. Porovnejte nabídky na trhu se srovnávačem Leverage. Refinancování hypotéky vám umožní nejen získat nižší úrok, ale také případně navýšit půjčenou částku, kterou můžete použít například na rekonstrukci.
 

Lze refinancovat bez doložení příjmů?

V některých případech lze refinancovat úvěr i bez dokládání příjmů, například pokud máte dlouhodobou dobrou platební historii u stávající banky. Ne všechny banky ale tuto možnost nabízejí.

Lze refinancovat hypotéku před ukončením fixace?

Hypotéku před ukončením fixace sice refinancovat můžete, ale zpravidla až po uhrazení poplatků za předčasné splacení. Je tedy nutné porovnat novou nabídku s výší všech poplatků, abyste zjistili, zda se vám refinancování i tak vyplatí. Například při výrazném poklesu úrokových sazeb na trhu se refinancování může i přes poplatky za předčasné splacení vyplatit.

Lze refinancovat překlenovací úvěr?

Překlenovací úvěr refinancovat lze, ale bývá to náročnější. Před refinancováním překlenovacího úvěru pečlivě zvažte, zda úspora na úrocích nebo jiné výhodnější podmínky převýší náklady na přechod k jinému poskytovateli.

Lze refinancovat stavební spoření?

Refinancovat přímo stavební spoření jako takové nejde, protože stavební spoření není úvěr, ale spořicí produkt. Obvykle je ale spojen s dalšími úvěry (například překlenovací úvěr), které již refinancovat jde, avšak za určitých podmínek.